Pomoc zvířatům v nouzi - záchranná stanice Falco

U příležitosti blížícího se Dne Země (22. dubna) vyzývá Výbor pro životní prostředí českolipského zastupitelstva školy, školská zařízení, ale i širokou veřejnost k pomoci Záchranné stanici pro handicapované živočichy Falco. Ta sice sídlí v Dolním Týnci na Litoměřicku, ale stará se již řadu let i o nalezené zraněné a jinak handicapované živočichy z Českolipska a Novoborska.
Jde například o vzácné dravce, labutě, čápy, sovy,  ale také  o opuštěná mláďata ježků, zajíců, veverek, plchů a o mnoho dalších druhů.  Ročně jich stanicí projde několik set, řada z nich však se už nemůže vrátit zpět do přírody, protože by tam kvůli svému handicapu nepřežila. Péče o všechny je velmi náročná a také drahá. Většina pracovníků stanice pracuje sice bez nároku na odměnu, ale třeba krmivo pro zvířata zadarmo běžně  neseženou.
Prosíme proto o pomoc této velmi užitečné instituci, jejíž existence je závislá na darech od obcí a soukromých dárců.  Ideální by samozřejmě byla pomoc pravidelná, ale stanice bude velmi vděčná i za jakoukoliv pomoc jednorázovou.  Ta může být buď finanční, vybrané peníze je možno zaslat na účet číslo 107-5541630227/0100, KB Litoměřice, nebo je lze posílat jednotlivě  pomocí dárcovské SMS :  DMS  ZVIREVNOUZI   LITOMERICE.   Případně je možno věnovat krmivo pro zvířata, psí či kočičí konzervy, ale některá zvířata, zejména mláďata  potřebují stravu i trochu jinou, proto je nejlépe domluvit se přímo se zaměstnanci stanice. Buď na čísle telefonu 606 280 121, prostřednictvím mailu ZS-Falco@seznam.cz, případně i písemně na adresu Falco, Dolní Týnec 39, Třebušín, 412 01 Litoměřice.

Za naší školu bude jakékoli materiální (konzervy,granule…) a finanční (dobrovolné) zabezpečení  shromažďovat Ing.SCHMIED Zdeněk, budova E, 3.patro, kabinet č.303, denně v době od 07:00 do 14:15 hod.