Ekologická olympiáda

Jubilejní 20. ročník Ekologické soutěže

Závěr listopadu patřil opět Ekologické soutěži pro žáky základních škol a víceletých gymnázií. Stejně jako v předchozích letech byl i tento ročník pořádán ve spolupráci s Vlastivědným muzeem a Galerií v České Lípě, za podpory finančních prostředků Libereckého kraje. 
Úvodní část soutěže, realizovaná v prostorách klášterního ambitu, byla zaměřena zejména na poznávání preparátů či přírodnin. Navazující část, která se konala v učebnách na OP Lužická, byla pro letošní rok připravena formou testů na téma ochrany přírody. Úkoly byly rozděleny do 4 bloků, počínaje ochranou přírody celé České republiky až po otázky týkající se zvláště chráněných druhů Českolipska.
Letošního ročníku se zúčastnilo 78 žáků z 15 škol. Soutěž byla tradičně rozdělena na dvě kategorie. Kompletní tabulku s výsledky a seznamem zúčastněných najdete ve formě samostatných dokumentů. Zde jen to nejdůležitější - vítězná družstva. Všem zúčastněným a zejména vítězům gratulujeme a těšíme se v příštím roce opět na konci listopadu.

Kategorie gymnázií
1. místo: Gymnázium Česká Lípa (složení: Lusková, Hanzelková, Rychtaříková)
2. místo: Gymnázium Česká Lípa (složení: Vítková, Jeřábková, Marková)
3. místo: Gymnázium Děčín (složení: Šafaříková, Thürlová, Pražáková)

Kategorie ZŠ
1. místo: ZŠ U Lesa Nový Bor (složení: Dvořák, Hlaváčková, Plass)
2. místo: ZŠ náměstí Míru Nový Bor (složení: Šulc, Waldhauser, Žák)
3. místo: ZŠ Partyzánská, Česká Lípa (složení: Korecká, Grošupová, Veselá)

PřílohaVelikost
Výsledky 2016237.23 KB
Seznam škol180.97 KB