Školní projekt "Nebojte se řemesel aneb řemeslo má zlaté dno"

V dnech 28.2. - 2.3. navštívili naše dílny řemeslných oborů žáci 8.tříd základních škol  ZŠ Špičák a ZŠ Slovanka.
V elektro dílnách si zapojili sirénku a vyzkoušeli si, jak rozsvítit žárovku z "pouhé ruky", pomocí Teslova transformátoru. U instalatérů ohýbali trubky jednou rukou a u kuchařů si připravili ke svačině palačinky. Naši cukráři upekli perníčky, které si žáci ZŠ ozdobili a odnesli si domů na blížící se Velikonoce.
Na závěr se všichni měli možnost podívat,jak si v programu VariCad "nakreslit" píšťalku a jak ji lze snadno vyrobit na 3D tiskárně.
Věříme, že se žákům i pedagogickému doprovodu v našich dílnách líbilo a že se příští rok, až budou vyplňovat přihlášku na střední školu, zamyslí také na možností volby: Učiliště Česká Lípa - řemeslný obor.

vedení školy