Autobus odměn opět vyrazil …

     Dnešní pondělní ráno (13. 3. 2017) začalo jinak. Ne všichni studenti vchází do dveří školních budov, někteří se scházejí na parkovišti a čekají na autobus. Tentokráte vybraní zástupci tříd vyráží do Mladé Boleslavi – 42 studentů s dvěma vyučujícími českého jazyka. Čeká je „Byl to skřivan“, hra Ephraima Kishona, židovského spisovatele cca 50 humoristických a satirických titulů.  Sám autor o komedii říká: „Je to hra psaná pro lidi, kteří si váží Shakespeara a mají na manželství stejný názor jako já: bylo vynalezeno především a hlavně pro ženy. Proto bych navrhoval, aby manželství uzavíraly ženy a muži ne. Moje komedie je o pekelném manželství Romea a Julie, za osobní účasti Shakespeara, který se na to nemůže dívat.“
     Hru, v níž hrají čtyři lidé (někteří více rolí), režíroval Jiří Bábek. Premiéru v mladoboleslavském divadle měla v pátek 10. 3. 2017. S Romeem a Julií se setkáváme po 30 letech manželství v komedii o tom, co může manželství udělat z nesmrtelné lásky. Romeo (Petr Bucháček) a Julie (Karolina Frydecká) před lety jen těsně unikli smrti v hrobce, kde vrcholil příběh jejich mladé lásky. Na scénu se vrací sám Shakespeare (Luděk Jiřík), neb se kvůli někdejším milencům obrací v hrobě, zároveň si klade otázku, zda i sebehorší život není lepší než být mrtvou legendou.
     Komedie může také vést k zamyšlení nad autorovými slovy: „Svět je krásný a jedinečný. Jediné, co je nepochopitelné je to, co dělají lidé.“

A nad čím budou přemýšlet ti, kteří patřili k oceněným za svou práci ve školním roce? To zřejmě ukáže čas :-)

     http://skolalipa.cz/sites/default/files/IMG_20170313_092024_0.jpg