Ekologická olympiáda

KRAJSKÉ KOLO EKOLOGICKÉ OLYMPIÁDY - ÚSPĚŠNÁ „EKOREPREZENTACE“ ŠKOLY

Letos 22. 4. 2017 se konal již 22. ročník Ekologické olympiády, tradiční přírodovědné soutěže ČSOP pro středoškoláky. Tématem tentokrát byla aktuální problematika týkající se biokoridorů a biobariér v krajině. Na podzim 2016 a na jaře 2017 postupně proběhla krajská kola (ve všech čtrnácti krajích ČR) a v červnu bude následovat kolo národní.

Po řadě let, kdy se naši studenti z různých důvodů ekoolympiády neúčastnili, se konečně podařilo tento trend zlomit. A to přihlášením hned dvou týmů (z 2. a 3. ročníku oboru Ekologie a životní prostředí) rovnou do krajského kola.

Celkově se ekoolympiády účastnilo 12 studentských družstev ze 7 různých středních škol včetně gymnázií. Samotná soutěž probíhala celý víkend v krásném prostředí Českého ráje v okolí kempu Sedmihorky, tedy v těsné blízkosti Hruboskalska.

Začínalo se vědomostním testem z ekologie a ochrany přírody a krátkou poznávačkou z geologie, zoologie, botaniky CHKO Český ráj. Následoval doprovodný program v podobě odborné přednášky na téma biokoridorů, laicky řečeno problematiky úhynů zvěře na silnicích a dálnicích. Druhý den byl zadán samostatný projekt na zpracování tématu v terénu. Následovaly prezentace a  obhajoby těchto projektů a další velmi zajímavá přednáška o Českém ráji. Poslední den začal velmi brzy ornitologickou vycházkou za místními druhy ptáků.  

Všechny zadané úkoly byly velice náročné a vyžadovaly od soutěžících maximální úsilí , soustředění i kreativitu při zpracování prezentací.  O to více nás těší, že se můžeme jako odborná střední škola pochlubit krásným 5. a 7. místem našich studentů.

 Vyhlášením výsledků a předáním věcných cen byla ekoolympiáda v neděli dopoledne zakončena.

Celý víkend vydrželo jasné, i když chladnější, počasí a studenti i pedagogický dozor si odváželi mnoho nových zážitků, načerpali spoustu nových vědomostí a cenných zkušeností.

Gratulujeme a děkujeme oběma týmům za vzornou reprezentaci naší školy a doufáme, že bude naše škola v obnovené tradici v příštích letech pokračovat.

 

Složení týmů:

3. ročník (5. místo)  – Adéla Kopecká, Matěj Pauzr, Jan Konáš

2. ročník (7. místo)  – Lucie Čermáková, Kristýna Přívratská, Jiří Štefko

 

 

Ing. Tereza Kaiserová, Ing. Renata Václavíková

PřílohaVelikost
IMG_20170423_091124.jpg504.75 KB