DEN ZEMĚ

DEN ZEMĚ V MUZEU

Tradiční akce na oslavu Dne Země  v českolipském muzeu je vždy připravována zejména pro děti z mateřských a základních škol. Letos akce proběhla 20.4.2017. Starší děti  se tentokrát mohly zúčastnit  i zorganizované zábavné přednášky o houbách pana mykologa Josefa Slavíčka.

Naši studenti akce Ekoporadny ORSEJ pravidelně pomáhají organizovat, zároveň  propagují  Střední odbornou školu  Česká Lípa i ekologii. V tomto roce byly tématem Dne Země přírodní krásy v Libereckém kraji. A tak  bylo v ambitu Muzea a vlastivědné galerie přichystáno množství tematicky zaměřených stanovišť, tvůrčích dílen a pohybových her.

K vidění byla např. sbírka dřevokazných hub, letorostů, listů a plodů našich dřevin, různé hmatové poznávačky, skládačky lidových staveb, omalovánky významných míst Liberecka nebo třeba prezentace velmi zajímavé botanické aplikace do mobilu na určování běžných druhů rostlin i možnost prohlédnout si pod mikroskopem běžné vodní organismy.

Při přípravě programů Vlastivědného muzea v České Lípě, které jsou zaměřeny hlavně na děti a žáky, se podílí řada organizací. Zejména DDM Libertin Česká Lípa, naše Střední odborná škola (studenti maturitních oborů) a také zástupci ochrany přírody, letos např. pracovníci CHKO Lužické hory.

Další obdobný program, na kterém se budou naši studenti  tradičně podílet, bude následovat v říjnu. Tentokrát to bude akce na podporu Dne zvířat.

 

Ing. Tereza Kaiserová, Ing. Renata Václavíková

PřílohaVelikost
MALY.jpg5.43 MB