Česko-německé pečení

V dubnu se na Střední odborné škole a odborném učilišti v České Lípě uskutečnil další zajímavý projektový den s partnerskou školou z Budyšína. Žáci oboru cukrář učili své německé přátele péct české zákusky.
Česko–německé pečení probíhalo ve velmi příjemné atmosféře. Veselo bylo především při nácviku výslovnosti českých slovíček. Všechny zákusky se podařily a chutnaly skvěle. Čeští i němečtí studenti se již nyní těší na další společné setkání v prosinci při pečení vánočních štol a perníčků v Budyšíně. Partnerství obou škol trvá již od roku 2003 a letos se v rámci této spolupráce uskuteční také říjnové mezinárodní setkání, kdy českolipští studenti vyrazí s německými a polskými studenty na společný výlet do Drážďan. 
Mgr. Irena Berná, SOŠ a SOU, 28. října 2707, Česká Lípa