21. ročník EKOLOGICKÉ SOUTĚŽE pro ZŠ a víceletá gymnázia

22.listopadu proběhl na půdě SOŠ a SOU 28. října, Česká Lípa a ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě 21. ročník ekologické soutěže.
Tématem  letošního ročníku byl  „ Vliv lidské činnosti na krajinu“. Zúčastnily se základní školy a gymnázia nejen z Českolipska, ale i z Děčína.

Vítězem se v kategorii gymnázií stalo družstvo gymnázia Česká Lípa, na druhém místě se umístilo gymnázium Děčín a na třetím místě opět družstvo českolipského gymnázia.
V kategorii základních škol zvítězila ZŠ 28.října, Česká Lípa, druhé místo obsadila ZŠ Náměstí Míru Nový Bor a 3. místo patřilo se shodným počtem bodů ZŠ U Lesa Nový Bor, ZŠ Jestřebí a ZŠ Doksy.

Soutěž v číslech:
Celkově se zúčastnilo  13 škol, z toho 9 ZŠ a 4 gymnázia.
Bylo vytvořeno 13 zkušebních testů, 2 prezentace, 7 poznávaček, 158 otázek a úkolů

Ke zdárnému průběhu akce  účinně přispěli i studenti SOŠ a SOU, kteří jako pořadatelská služba zajišťovali hladký  a regulérní průběh soutěží v učebnách.
Vyhodnocení  pak provedla komise složená z učitelů SOŠ a SOU, zástupců VGM a nejlepších studentů 3. a 4. ročníku SOŠ. Součástí soutěže byla i přednáška na téma  „ Vliv člověka na krajinu“.
Děkujeme všem, kteří se soutěže zúčastnili ať už jako soutěžící, či jako členové organizačního týmu a těšíme se na shledání  při dalším ročníku ekologické soutěže ve školním roce 2018-19.

Za organizační tým soutěže    ing. Renata Václavíková