Zdaňování studentských brigád

Na pomoc žákům, kteří se o prázdninách chystají na brigádu, zveřejňujeme článek, který škole poskytl odborný pracovník Finančního úřadu Liberec.

Letní prázdniny se kvapem blíží a celá řada studentů Vaší školy jistě bude o prázdninách pracovat na brigádách, což je jistě dobře. Je pravděpodobné, že informace, které z přiloženého článku mohou čerpat, jim ušetří peníze, neboť někteří zaměstnavatelé se jistí při výpočtu mezd proti problémům tím, že jim například neuplatní odpočitatelnou slevu  na poplatníka a případně i na studenta.

Ing. Vladimír Jakub, Finanční úřad pro Liberecký kraj, tel. +420 485 211 270

Přílohy: Zdanění studentských brigád 2018 - ZDE

              Jak vyplnit přiznání - ZDE

              Vzor potvrzení - ZDE

              Vzor prohlášení - ZDE