Týdenní stáž našich studentů v německé partnerské střední odborné škole ve Zwickau od 17.9.- 21.9. 2018

Každoročně tráví cca 20 žáků maturitních oborů ekologie a životní prostředí, hotelnictví i několik žáků učebního oboru zemědělec - farmář týdenní stáž ve Zwickau. Program zajišťuje Saský zemský úřad pro životní prostředí a detašované pracoviště Střední zemědělská škola ve Zwickau (Fachschule für Landwirtschaft Zwickau).
Letos odcestovala skupina našich žáků v doprovodu Mgr. Berné a Ing. Mgr. Holasové na týdenní pobyt do Zwickau 17. 9. 2018.

 

                      
Program celého týdne byl tak jako vždy velice obsáhlý a nabitý velkým množstvím informací. Pro studenty oboru Hotelnictví byl jistě zajímavý Zámecký hotel v Pillnitz s nabídkou praxe a procházka rozsáhlým parkem s odborným výkladem. Ekologové zhodnotili mimo jiné provoz čistírny odpadních vod v Cunersdorfu a naše budoucí „farmáře“ potěšila nabídka dalšího vzdělávání v podniku několikanásobné mistryně v parkuru paní Diany Wilhelm. Všichni si pak vyzkoušeli hlasování a vystoupení za řečnickým pultem v parlamentu v Drážďanech.  Další den získali podrobné informace o práci ministrů a poslanců i v berlínském parlamentu. Procházka chráněnou krajinnou oblastí v údolí řeky Trieb, prohlídka přehrady Pöhl a největšího cihlového mostu na světě byla pak příjemnou změnou po ruchu vekoměst.
Kolegy z partnerské školy velice mile překvapila aktivita a zájem našich studentů o všechny informace při společné výuce a již se těší na říjnovou návštěvu u nás v České Lípě.