Vážení rodiče, zákonní zástupci, žáci a žákyně školy,

dle rozhodnutí Libereckého kraje dochází od 1.9.2020 ke změně názvu školy.

Do 31.8.2020 platí název: Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Česká Lípa, 28. října 2707, příspěvková organizace.

Od 1.9.2020 je název školy změněn na: Střední zdravotnická škola a Střední odborná škola, Česká Lípa, příspěvková organizace

PROČ DOCHÁZÍ KE ZMĚNĚ NÁZVU ŠKOLY?

Naše škola rozšíří od dalšího školního roku nabídku oborů o dva nové zdravotnické obory (maturitní obor ,,Praktická sestra´´, kód oboru: 53-41-M/03 a učební obor ,,Ošetřovatel, kód oboru: 53-41-H/01).

Pokud škola vyučuje zdravotnické obory, pak musí být vždy v názvu školy uvedeno ,,střední zdravotnická škola´´ (a to v souladu s právními normami).

Název školy by měl být také přiměřeně dlouhý. Pod názvem ,,střední odborná škola´´ jsou tedy zahrnuty i všechny naše učební obory. K žádné jiné změně v souvislosti se zmněnou názvu školy nedochází. Doručovací adresa je také stejná (ul. 28. října 2707, Česká Lípa, 470 06).