Lukáš Procházka - člen týmu „Jaroslav Kulhavy Cycling Team

Lukáš studuje na naší škole první ročník nástavbového studia Podnikání (P1A).  Vyučil se obráběčem na Středním odborném učilišti ve Varnsdorfu (TOS). Po získání výučního listu se rozhodl rozšířit své vzdělání ještě o maturitu a vybral si dvouleté nástavbové studium na naší škole.

Lukáše od malička bavila jízda na kole. S kamarádem si stavěli offroadové tratě (např. na Klíči u Nového Boru), kde trénoval ve složitém terénu. Nebál se na svém kole sjet jak Černou horu, tak i nejvyšší horu Čech -  Sněžku.

Před čtyřmi lety začal jezdit na kole závodně. Dva roky závodil za liberecký BITTERS SUPERIOR CYKLOLIVE TEAM a měl skvělé výsledky. Jelikož je Lukáš cílevědomý, chtěl dosáhnout vyšší mety. Po dvou letech soustavného závodění a trénování oslovil na jednom ze závodů manažera týmu Jaroslav Kulhavy Cycling Team, který založil český biker a olympionik Jaroslav Kulhavý, a pokusil se k nim o přestup.

Jeho cíl vyšel a Lukáš již úspěšně dva roky závodí za tento slavný team.

V srpnu 2020 v Hrádku nad Nisou proběhl 19. ročník MTB marathónu ALISY Bike Babí léto, kde se Lukáš nebál jako nejmladší účastník zdolat na svém kole nejtěžší a nejsložitější 80km trasu. Jeho výkon byl skvělý, neboť obsadil druhé místo.  

V letošním roce Lukáš přešel do elitní kategorie MUŽI U23 (19-34 let), za kterou závodil v srpnu tohoto roku na Mistrovství ČR horských kol CROSS COUNTRY 2021 v Harrachově.

Zúčastnil se mnoha významných závodů s vynikajícími výsledky. V tropických teplotách přesahujících 34 stupňů se postavil na start s více než 600 bikery druhého a třetího kola ŠKODA Pražského MTB poháru na Zličíně. V elitních kategoriích se Lukáš postavil na stupínek vítězů.

Úspěchy, kterými se může Lukáš hrdě pyšnit, ovšem nejsou „zadarmo“. Trénuje skoro každý den (5x – 6x týdně), v podstatě za každého počasí. Během silničního tréninku najezdí 70-200km denně, v terénu 40-50km.

Lukáš má za sebou již 4 Mistrovství ČR horských kol, 30 Českých pohárů horských kol, UCI MTB world cup Nové Město na Moravě, Cross-country, závody horských kol NOVA CUP Gočárovy schody, kde se umístil na 1. místě a mnoho dalších úspěchů.

 

 MZE9405 ER Facebook    7811231 ER Facebook   MZE9153 ER Facebook FB IMG 1598107038775

 

"ČESKOLIPÁK" NA NETFLIXU

Radovan Sigmund je žákem druhého ročníku tříletého oboru Kuchař. Ovšem kromě studia na naší škole se věnuje i jiným aktivitám, ve kterých je velmi úspěšný. Před čtyřmi lety jej učaroval svět filmu i cirkusového prostředí.

Radovan chvíli pracoval pro cirkus BOB NAVARRO KING pod vedením principála Bohumila Navrátila.

V létě 2021 vycestoval na dva a půl měsíce do Litvy a Lotyšska s cirkusem Marcel ir Odeta, kde začínal jako pomocník technického zázemí cirkusu, ale během krátkého času se začal věnovat drezúře velbloudů, s kterými poté vystupoval v šapitó před návštěvníky cirkusu.

Momentálně Radovan natáčí nový seriál pro internetovou televizi Stream.

Více naleznete na FCB školy pod tímto odkazem

na web

září 2021

 

JAK SE NEVZDAT A VYTRVAT

Martin Hloupý studuje na naší škole a je žákem třetího ročníku učebního oboru Zámečník.

Je členem AKTIVNÍ ZÁLOHY.

V patnácti letech se přihlásil na Vojenskou střední školu Ministerstva obrany v Moravské Třebové. Kvůli přijetí na školu musel podstoupit i podrobnou lékařskou prohlídku, která nedopadla Martinovi zrovna nejlépe, a proto nebyl přijat.

Ovšem to Martina nezlomilo a na armádu nezanevřel. Přihlásil se k nám na naši odbornou školu a začal zde studovat tříletý učební obor. Během studia se přihlásil na dobrovolné vojenské cvičení a přes Krajské vojenské velitelství v Liberci se dostal až na kurz základní přípravy (KZP).

Martin musel pro přijetí do KZP splnit mnoho důležitých podmínek: bezúhonnost, zdravotní způsobilost, plnoletost včetně čestného prohlášení o tom, že nepodporuje, nepropaguje nebo nijak nesympatizuje s hnutím, které prokazatelně směřuje k potlačování práv a svobod člověka nebo hlásá národnostní, náboženskou nebo rasovou zášť.

Znovu ho čekala lékařská prohlídka v Ústřední vojenské nemocnici, kde konečně jeho zdravotní stav byl lékaři posouzen za vhodný k přijetí do Kurzu základní přípravy aktivní zálohy ČR.

Po složení závěrečných zkoušek chce Martin nastoupit k profesionální Armádě ČR.

Daleko více informací naleznete pod odkazem: https://www.facebook.com/skolalipa/posts/4266565470129901

 

az    já BD