• MATURITNÍ OBORY


  Žáci maturitního oboru Ekologie a životní prostředí získávají každoročně ocenění ve významné celostátní ekologické soutěži. Během studia se žáci účastní řady ekologických akcí ve spolupráci s Muzeem Česká Lípa. Získávají zkušenosti v ekologickém centru ZOD Brniště. Ve třetím ročníku absolvují týdenní praxi, kterou zajišťuje Saský zemský úřadu pro životní prostředí, zemědělství a geologii v německém Zwickau...
  A jaké je uplatnění absolventů tohoto oboru?......Bližší informaci naleznete v prezentaci (verze v pdf).

  Žáci maturitního oboru Hotelnictví nejvíce oceňují skutečnost, že již od 1. ročníku získávají praxi v reálném pracovním prostředí. Škola je vyhlášená v regionu svými cateringovými akcemi. Našimi „zákazníky“ jsou např. Město Nový Bor, Město Česká Lípa, Muzeum Česká Lípa, Divadlo Nový Bor, Jizerské pekárny spol. s.r.o Česká Lípa, DOCTER OPTICS s.r.o. Česká Lípa a řada dalších regionálních firem.Během studia žáci absolvují baristický kurz (certifikované osvědčení). Ve třetím ročníku mají možnost zúčastnit se týdenní zahraniční praxe v německých luxusních hotelech a jednodenních exkurzí v různých exkluzivních hotelech v ČR.
  A jaké je uplatnění absolventů tohoto oboru?......Bližší informace naleznete v prezentaci (verze v pdf).

 • MATURITA PO VYUČENÍ na SOŠ a SOU?

  Cesta k dosažení maturitní zkoušky je otevřená všem našim žákům…Šikovní žáci - absolventi učebních oborou mohou na naší škole získat maturitu. Více informací najdete u nástavbového oboru „Podnikání“.

 • UČEBNÍ OBORY

  Budoucí řemeslníci se na škole již od 1. ročníku učí v „reálné praxi“
  Podle svých dovedností pracují žáci na zakázkách ve školní truhlárně, autoopravně, kovo dílně, školním kadeřnictví, školní restauraci, cukrárně, pekárně, prodávají ve školním bufetu……
  Od 2. ročníků získávají žáci navíc několika týdenní praxi v regionálních firmách a podnicích.
  Za tuto práci jsou již během studia odměňování. Měsíční „výplata“ pro ty nejšikovnější činí až 2000 Kč měsíčně.
  Svařovací průkazy, řidičské průkazy na osobní, nákladní automobil a traktor „zdarma“
  Nemalou částku ušetří rodiče našich žáků, kteří si vybrali obory automechanik (řidičský průkaz B), zámečník (svařovací průkaz CO2), zemědělec farmář (řidičské průkazy B,C,T) a instalatér (svařování plastů a autogen).

 • Náborový lístek